Meer

Plaże Cypru

May 20, 2024 740
Plaże Cypru
Cypr szczyci się niesamowicie pięknymi plażami, czystą wodą morską, wieloma kurortami dla rodzin z dziećmi, a także dla młodych ludzi i ekstremalnych miłośników.
Wiele plaż tej Wyspy otrzymało "Błękitną Flagę" Unii Europejskiej - międzynarodową nagrodę przyznawaną za czystość plaży i morza, a także za rozwiniętą infrastrukturę.
Nic dziwnego, że przyjeżdża tu wielu turystów. Warto zauważyć, że przemysł turystyczny na Cyprze jest głównym dostawcą dochodów Wyspy. Większość ludności pracuje w tym sektorze.
W ciągu ostatnich kilku lat liczba turystów wzrosła o prawie 30%, a dochody o 40%.
Na Cyprze jest kilka dużych kurortów. Wśród nich: Larnaka, Pafos, Limassol, Ayia Napa i Protaras.
Większość plaż Republiki Cypryjskiej jest miejska, a wypożyczenie leżaków i parasoli jest płatne osobno.
Kamień Afrodyty (Petra-tu-Romiou). Plaża w pobliżu skały kamień Afrodyty szczyci się czystą wodą i otaczającymi skałami.
Sama plaża składa się z żwiru i kamyków morskich, co nadaje jej niezwykły kolor - mieszankę pomarańczy, różu i czerwieni. Niektórzy uważają, że kamień Afrodyty jest odległą skałą, inni uważają, że jest to ciemny kamień, który stoi mniej więcej na środku plaży.
Między Pafos a Limassol znajduje się plaża. Możesz go łatwo znaleźć, jeśli zwrócisz uwagę na indeksy, na których jest napisane "Petra-tu-Romiu". W drodze na plażę będą piękne widoki na przyrodę i plażę.
Aby się tam dostać, musisz zatrzymać się przy drodze lub znaleźć pobliski parking. Na plaży przejdziesz podziemnym przejściem pod drogą.
Białe klify i Ukryta Plaża gubernatora. Między Limassol a Larnacą znajduje się Plaża gubernatora. Tutaj znajdziesz restauracje rybne, które są bardzo popularne wśród mieszkańców.
Ta plaża wyróżnia się pięknymi krajobrazami morskimi. Tutaj możesz cieszyć się wysokimi, stromymi białymi klifami, które otaczają ciemne piaszczyste plaże i są myte przez błękitne fale morskie. Jest też bardzo gęsta zieleń drzew i krzewów.
To miejsce jest bardzo popularne wśród fotografów, którzy często organizują tę sesję zdjęciową. Do plaży można dojechać samochodem.
Warto zauważyć, że białe strome klify są wynikiem złóż wapienia. W mieście jest kilka takich miejsc.
Plaża Coral Bay Gmina Peyia. Warto podkreślić delikatne i ciepłe wody Zatoki Koralowej, a niezbyt głębokie dno. Ponadto istnieje idealnie stworzona Infrastruktura do rekreacji, na przykład wiele restauracji i sklepów. 
6 km od miasta Pafos znajduje się Zatoka, która jest bardzo popularna wśród turystów, dzięki czystym plażom z bardzo drobnym piaskiem, a także krystalicznie czystej wodzie. Plaża Coral Bay znajduje się zaledwie 12 km od centrum miasta.
Ze względu na płytkie dno to miejsce jest idealne dla rodzin z małymi dziećmi. Na plaży można znaleźć wiele kawiarni i małych sklepów.
Jeśli lubisz aktywny wypoczynek, jest na to miejsce na plaży - jest wiele rozrywek wodnych, ponieważ nikt się nie nudzi.
Fig Tree Bay Beach. Mała miejscowość wypoczynkowa Protaras znajduje się w południowo-wschodniej części wyspy Cypr. Zasłynął z czystych plaż i idealnych warunków dla rodzin z dziećmi.
Plaża w Zatoce Fig Tree jest najlepsza w Protaras, a zatem najbardziej popularna. To miejsce odwiedzają nie tylko turyści, ale także lokalni mieszkańcy.
Możesz tu przyjechać z małymi dziećmi, ponieważ plaża ma łagodne zejście do morza. Lekki piasek, czysta plaża i czysta woda morska sprawiają, że pobyt na tej plaży jest niezapomniany.
Warto zauważyć, że plaża została nazwana ze względu na starożytny gaj figowy, który znajduje się w pobliżu. Nasyp w zatoce drzewa figowego jest bardzo malowniczy-wiosną kwitnie.
Można tu dojechać samochodem, taksówką lub komunikacją miejską. W centralnej części Protaras znajduje się Zatoka.
Plaża Flamingo. Podobnie jak większość plaż Protaras, ta została stworzona na rodzinne wakacje. "Flamingo" - Centralna miejscowość wypoczynkowa. Jest dobrze rozwinięta infrastruktura i dużo rozrywki.
Ponieważ zejście do morza jest łagodne, a morze jest dość ciepłe, dzieci mogą się tu bezpiecznie kąpać. Ponadto plaża jest bardzo czysta, a dno morskie również składa się z piasku.
Wzdłuż wybrzeża jest wiele różnych roślinności i można odpocząć nie tylko pod parasolem, ale pod drzewami. Na plaży znajduje się prysznic ze świeżą wodą, z którego można korzystać bezpłatnie.
W pobliżu brzegu można zobaczyć katamarany i łodzie, na których można również jeździć. Ponadto dla dzieci wykonano stylizowany szkuner piracki, a dla całej rodziny można wybrać się na spacer na parowcu z przezroczystym dnem, aby można było obserwować mieszkańców podwodnego świata.
Dla miłośników aktywności na świeżym powietrzu dostępne są różne atrakcje, zarówno na lądzie, jak i w wodzie, a także narty wodne, Banan i paralotnia przymocowane do łodzi.
Plaża "Zatoka Sirena". Ta plaża jest dość mała, ale na jej terenie znajduje się restauracja ze wspaniałym widokiem na morze, naturalnym zielonym dachem i drewnianymi stołami, na których można skosztować tradycyjnej kuchni Cypru.
Siren Bay znajduje się wzdłuż drogi dzielącej obszar Agia Triada i Pernera.
Znalezienie tego miejsca nie jest łatwe i z reguły uczą się go plotki, a nie Biura podróży. Ale jak tylko tam dotrzesz, nie chcesz opuszczać tego miejsca.
Plaża Konnos Bay. Również na Protaras można znaleźć inną plażę, która nie nadaje się na rodzinne wakacje. Bardzo rzadko w takich miejscach można spotkać dzikie plaże, na których nie ma dla nas wygód.
Ale jeśli chcesz odpocząć w cichym, cichym miejscu, zapraszamy na plażę "Konnos Bay", która znajduje się w zatoce 2 km na wschód od centrum Protaras. Ta plaża znajduje się między Protaras i Ayia Napa, a obok znajduje się wzgórze ozdobione zielenią. 
Miejscami Brzeg pokryty złotym piaskiem staje się kamienisty. Woda tutaj jest przejrzysta, a głębokość przyzwoita - tak, że miłośnicy nurkowania docenią. 

W pobliżu znajduje się Park Narodowy Cavo Greco, gdzie można wybrać się na wycieczkę, organizując tuż przy plaży. Ponieważ jest to obszar chroniony, czystość plaży jest dokładnie monitorowana. Nic dziwnego, że otrzymał nawet "Błękitną Flagę" (międzynarodową nagrodę za czystą wodę morską, plażę i infrastrukturę). 
Można tu dojechać samochodem lub komunikacją miejską, a wejście tutaj jest bezpłatne.
Plaża Paramali. Podobnie jak poprzednia Plaża, Paramali jest mało znana. Niemniej jednak jest to bardzo piękna zaciszna plaża, położona obok ogrodów mandarynkowych i cytrynowych.
Tutaj często można zobaczyć windsurferów i kiteurs. Na miejscu znajdują się również dwie mobilne szkoły. 
Mówiąc najprościej, jest to miejsce dla ekstremalnych ludzi, ponieważ wieją tu silne wiatry i wznoszą się duże fale.
Plaża Curium. W centrum plaży znajduje się restauracja Chris Blue Beach Cafe, wokół której zbudowano całą infrastrukturę plażową. Istnieją 2 duże podziemne parkingi z dużą ilością miejsc, a obok restauracji znajduje się mały parking asfaltowy.
W tym miejscu często wieją wiatry, tworząc fale, które czasami mogą dotrzeć do pierwszej linii leżaków, a następnie trochę je wypełnić. 
Ponieważ część przybrzeżna jest płytka, dzieci mogą bezpiecznie kąpać się w ciepłym morzu. Głębokość dorosłego zaczyna się dopiero 30 metrów później. Jest wystarczająco dużo miejsca dla wszystkich, nawet w szczycie sezonu. 
Piasek tutaj jest bardzo ładny, a dzieci będą się w nim bawić, co oznacza, że weź ze sobą szpatułkę, wiadro i inne odpowiednie zabawki.
Plaża Nissi / Zatoka Nissi. Plaża Nissi jest prawdopodobnie najważniejszą atrakcją turystyczną w całym kurorcie. W ciągu dnia można odpocząć na czystym białym piasku i popływać w krystalicznie czystej wodzie, a wieczorem spędzić czas w barach, gdzie często organizowane są różne konkursy dla dorosłych. 
Nazwa plaży pochodzi od małej wyspy, która jest połączona z brzegiem dość wąskim piaszczystym przesmykiem. Ta wyspa nazywa się ???? (Czytaj jako "nishi") i jest tłumaczone z greckiego jako"wyspa". Podczas pływów może całkowicie zejść pod wodę. 
Po zachodzie słońca piaszczysta plaża zamienia się w parkiet taneczny na świeżym powietrzu. Organizowane są tutaj imprezy piankowe. 
Dla dzieci jest też rozrywka. Na początek warto wspomnieć, że plaża jest bardzo wygodna i delikatna, aby wejść do morza, drobnego piasku i bardzo czystej wody. Również na plaży znajdują się skutery, łodzie motorowe z "bananami", wszystko do siatkówki plażowej i piłki nożnej oraz wiele innych rozrywek.
Plaża Makronissos. Ta plaża jest uważana za najpiękniejszą, czystą, cichą i wygodną w Ayia Napa. Ma wiele pozytywnych cech: jest parking, otrzymał "Błękitną Flagę", piasek jest płytki i czysty, łagodnie opadające wejście do wody bez kamieni i muszli. 
Plaża jest idealna dla rodzin z małymi dziećmi - długie wybrzeże, drobny i miękki piasek oraz ciepła płytka woda, a także dużo rozrywki. 
Warto zauważyć, że po wschodniej stronie, w drodze na plażę Ziatchi, można znaleźć starożytne grobowce należące do okresu hellenistycznego i romańskiego.
Plaża Landa. Długość tej plaży wynosi 400 m, a jej szerokość 50 m. pokryta jest drobnym złotym piaskiem, a pomiędzy plażami Makronisos i Nissi Bay znajduje się plaża. 
Fani zajęć na świeżym powietrzu będą mogli znaleźć w pobliżu wypożyczalnię sprzętu sportowego różnych sportów wodnych i plażowych. Tutaj również dają szezlongi i parasole. 
W pobliżu plaży znajdują się Hotele i restauracje, dzięki czemu goście mogą zjeść przekąskę, nie oddalając się od plaży. Jest też miejsce na piknik-można bezpiecznie zabrać ze sobą jedzenie i zrelaksować się nad morzem.
Call Now